Křen selský (Armoracia rusticana)

12. března 2015 v 15:16 |  Jedlé byliny
Křen je statná trvalka s řepovitým kořenem, který u planých rostlin dřevnatí, s vejčitými listy, latnatými hrozny bílých květů a elipsovitými šešulkami spadající do čeledi brukvovitých.
K pověrám lidového léčitelství se používá křenu selského jako prostředku proti pihám. Nastrouhaný křen byl přidán do kyselého mléka, nechán 5 hodin stát a tímto se omývali lidé ráno a večer.
Jeho listy mohou být nakládány jako zelí, či přidávány do salátů.
Čerstvý kořen se dává do hořčice, omáček, či jako příloha k jídlům, zejména k masu. Povzbuzuje zažívání a krevní oběh, zevně se používá proti revmatismu a ischiasu.

Recepty: Křen s jablky: 0,5 kg jablek, 25-50 g křenu, lžíce cukru, šťáva z půlky citronu. Křen nastrouháme na jemném struhadle, stejně tak jablko, smícháme s cukrem a šťávou z citronu. Uchováváme v uzavřené nádobě v chladu a používáme jako pikantní přílohu.( http://slunecnyzivot.cz/2013/05/jedle-rostliny-podrobny-prehled )

Křenová šlehačka se šunkou:
400 g 33% smetany
300 g dušené šunky
175 g čerstvého křenu
1. Oloupaný a očištěný křen jemně nastrouháme a ihned jej vmícháme do ušlehané smetany, aby nezešednul 2. Křenem ochucenou šlehačku lehce promícháme se šunkou nakrájenou na jemné nudličky nebo kostičky.(http://www.receptyonline.cz/recept--krenova-slehacka-se-sunkou--5524.html )

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama