Ptačinec prostřední (Stellaria media)

18. dubna 2015 v 17:37 |  Léčivé byliny
Ptačinec prostřední, zvaný též ptačinec žabinec, lidově také měsíčnice, hadí pusa nebo jazyčí tráva je jednoletá nebo dvouletá nízká bylina, která může dorůst výšky až 30 cm, patřící do čeledi hvozdíkovitých. Tenká, poléhavá lodyžka je porostlá jemnými chlupy a při doteku s půdou kořenuje. Drobné bílé květy jsou uspořádány v řídkých vidlanech. Plodem je tobolka.
O ptačinci se ne bezdůvodně říká, že roste naprosto všude, tato rostlina se totiž vyskytuje téměř na všech kontinentech v téměř všech teplotních pásmech, stejně tak její květ je možné vidět po celý rok s výjimkou zimních měsíců.
Droga obsažená v ptačinci obsahuje slizy, karotenoidy, saponiny a glykosidy. K léčebným účelům se využívá při kožních problémech: na ekzémy, vyrážky, kopřivky, svědění atd., tlumí podrážděnost jater, vhodný je také na žaludeční a střevní potíže, žaludeční křeče a interní záněty. Obecně pomáhá proti bolesti, nejúčinněji pomáhá při potížím s dýchací soustavou, pomáhá tedy při bronchitidě, zánětech pohrudnice, při kašli, nachlazení, chraptivosti, také při revmatismu, otravě krve, či svrabu. Jeho rozsáhlé využití je ještě rozšířeno dřívějším využitím při obezitě a křečích, masti se také užívá k potlačení lupénky, léčbě popálenin, oparů a vředů. Obecně se dá říci, že "vytahuje" a absorbuje jedy a má silné hojivé účinky.
Ptačincová mast: 50g ptačince
500 ml olivového nebo slunečnicového oleje
Byliny namočte na dva měsíce do oleje. Pak přidejte 50 g kakaového másla a 50 g žlutého včelího vosku. Směs mírně zahřejte, aby se rozpustily tuhé složky, a při chladnutí vyšlehejte, dokud nevznikne hladký krém.(BROOKE, Elisabeth. Léčivé rostliny a planety. Ostrava: OLDAG, 1996. ISBN 80-85954-19-2)
Ptačinec je velmi pochvalovanou bylinou, kromě rozsáhlých léčivých účinků vykazuje i účinky emocionální a ještě k tomu je celá rostlina jedlá. Emocionálně je využívána jakožto měsíční bylina, tedy jako bylina vodní. Díky svým vlastnostem je vhodná pro typ lidí vyznačující se vychrtlostí, nedůtklivostí a nevraživostí, jimž chybí vlastnosti vody: její soucit, poklidnost a vnímavost. Tito lidé se velmi zřídka projevují spontánně a přirozeně, mají tendence mít své chování pod kontrolou. Ptačinec jim může pomoci uvolnit jejich až rigidní chování.
Těmto lidem se doporučuje pít ptačincový čaj jednou denně po dobu čtrnácti dnů, pokud se vyskytne potřeba pokračovat, je doporučeno počkat minimálně dva týdny pro zopakování. Ptačinec by neměl být užíván lidmi, kteří mají vodní povahu, tito lidé by spíše měli sáhnout po bylinách, které jejich vitalitu neutlumí, ale podpoří.
Ptačinec se tradičně přidává do zeleninových salátů pro zlepšení zraku, pro svou schopnost zvyšování tvorby červených krvinek se také upravoval jako špenát. Švýcaři jej dodnes jedí na posílení srdce a jako rekonvalescenční lék.
Recepty: Houbová polévka s ptačincem: 1,5 l vody, hrst čerstvých hub, 2 brambory, 1 cibule, 1 lžíce krup, 2 stroužky česneku, hrnek pokrájeného ptačince, petrželka, pepř, sůl, smetana. Houby, kroupy, pokrájenou cibuli a brambory uvaříme ve vodě, přidáme česnek a ptačinec, osolíme, opepříme, necháme projít varem. Do hotové polévky můžeme přidat trochu nakrájené petrželky nebo smetanu. (http://slunecnyzivot.cz/2013/05/jedle-rostliny-podrobny-prehled)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama