Andělika lékařská (Archangelica officinalis)

11. června 2015 v 7:46 |  Léčivé byliny
Andělika lékařská je statná víceletá bylina spadající do čeledi miříkovitých, kterou ve volné přírodě můžeme nalézt podél řek, potoků, bystřin, na prameništích a podmáčených loukách. Její vzpřímená, až 2m vysoká lodyha je uvnitř dutá a na povrchu hrubě rýhovaná. Drobné nazelenalé květy jsou uspořádány do velkých, kulovitých okolíků. Rostlina kvete v červenci až srpnu, dozrává v srpnu až září, jejími plody jsou zploštělé dvojnažky. Celá rostlina silně aromaticky voní a při práci s ní se u citlivějších jedinců objevují kožní vyrážky.
Pro farmaceutické účely jsou významné její oddenky s kořeny a okolíky. Oddenky se vyrývají nejdříve druhým rokem pěstování, obsahují cennou drogu Radix angelicae, která při správném usušení aromaticky voní a má ostře kořenitou chuť. Plody se sbírají až začnou žloutnout, tedy třetím rokem na podzim, seřezávají se celé okolíky.
Drogy obsahují především silici, dále hořčiny, pryskyřici, třísloviny, organické kyseliny a cukry. V lékařské praxi je andělika používána především k léčení poruch zažívacího ústrojí, jako je nechutenství, nedostatečná sekrece žaludečních šťáv, žaludeční a střevní neurózy atd., slabých nervových poruch a kašle. Drogy mají také močopudný a potopudný účinek. Vyšší dávky čistých drog mohou způsobit poruchy činnosti ledvin a zvyšovat přecitlivělost k slunečnímu záření.
Z této rostliny jsou nejúčinnější čaje, destilací se z ní získává silice, která je surovinou pro přípravu hořkých bylinných likérů, k zevnímu užití ji lze použít jako kloktadlo, či přísadu do koupele.
Anděliku lékařskou znali již Keltové, kteří ji využívali při oslavách letního slunovratu, později se využívala jako kadidlo a ve středověku byla využívána k léčení moru. Údajně se také vyskytovala v májových průvodech Evropanů, kteří jejími stonky mávali za zpěvu pohanských písní a vyháněli tak zlé duchy a čarodějnice.
Recept:
Andělská pomazánka: Hrst jemně nasekaných listů anděliky, hrst pažitky, jedna kostka tvarohu, sůl, pepř. Suroviny smícháme a mažeme na chleba. Pozor! Nadměrná konzumace může vyvolat u citlivých jedinců fototoxickou reakci.(http://slunecnyzivot.cz/2013/05/jedle-rostliny-podrobny-prehled)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama