Kostival lékařský (Symphytum officinale)

6. června 2015 v 10:00 |  Léčivé byliny
Kostival lékařský je statná, vytrvalá bylina z čeledi brutnákovitých. Pod zemí vytváří krátký válcovitý oddenek a silné vřetenovité kořeny na povrchu černé, uvnitř bílé. Nad zem vyrůstá až 1m vysoká, čtyřhranná, hustě listnatá lodyha. Celá rostlina je drsně chlupatá. Fialově modré květy zvonkovitého tvaru jsou uspořádány ve vijanovitá květenství. Kvetou postupně od května do září. Plody jsou tmavě hnědé tvrdky. Ve volné přírodě roste kostival tam, kde je dostatek vláhy v půdě: na loukách, podél vody a v příkopech.
K léčebným účelům se sbírá kořen poskytující drogu Radix symphyti. Správně usušená droga je tvrdá, křehká, na lomu bílá a má svíravě hořkou chuť. Z obsahových látek jsou důležité alkaloidy, třísloviny, škrob, slizovité látky a sloučeniny vápníku. Již velmi dávno se kostival
používal k léčení pohmožděnin a zlomenin kostí, na které se dávají zábaly z nadrcených listů rostliny. Pro vnitřní užití se již dnes droga nedoporučuje, obsažené alkaloidy jsou již považovány za jedovaté, ač dříve byla tato droga hojně využívána i vnitřně. O jejích léčivých účincích se zmiňuje již řecký lékař Diskoridies. Pasta připravená z kořenů a listů této byliny pomáhá kostem k růstu.
Recepty:
Tempura z kostivalu: (Tempura je tradiční japonský pokrm ze smažené zeleniny či ryb). Listy kostivalu, olej, rýže, Těstíčko: 80 g hladké mouky, 1 lžíce kukuřičné mouky, ½ lžičky soli, 200 ml ledové sycené minerálky, kostky ledu. Jemně zamícháme do mouky všechny přísady na těstíčko a listy poté obalujeme, zprudka smažíme ve woku, podáváme s rýží.1)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama