Pampeliška lékařská (Taraxacum officinale)

6. června 2015 v 9:54 |  Léčivé byliny
Pampeliška lékařská, zvaná nesprávně smetanka lékařská je vytrvalá bylina čeledi hvězdnicovitých. Má krátký vřetenovitý kořen, z nějž vyrůstá přízemní růžice podlouhle kopinatých listů. Ze středu růžice vyrůstají lysé, duté stvoly zakončené velkými žlutými úbory jazykovitých květů kvetoucími od dubna do září. Plodem je nažka s chmýrem. Celá rostlina je protkána mléčnicemi ronícími latex.
Účinné látky jsou přítomny ve všech částech rostliny, vykupují se však jen kořeny a listy. Kořen obsahuje hořčiny, třísloviny, organické kyseliny a polysacharid inulin. Listy obsahují především vitamín C a B2 a cholin. Obě drogy (Radix a Folium taraxaci) se používají k léčbě zažívacích poruch, pro zlepšení chutě k jídlu, posílení sekrece žaludečních šťáv a úpravě stolice. Mají také výrazný žlučotvorný i žlučopudný účinek a příznivě ovlivňují činnost ledvin i celkový metabolismus lidského těla. Kořenová droga je součástí přípravku k pomocnému léčení cukrovky.
Pampeliškové květy svařené s medem jsou známým účinným lékem proti kašli, čerstvé pampeliškové květy dodávají chuť a pestrost jarním salátům.
Pampeliška byla zasvěcena bohyni Brighid.
Recepty:
Salát z pampelišky s rajčaty: 2-3 šálky mladých listů pampelišky, 3-4 rajčata, 2 menší cibule, trochu olivového oleje, sůl, voda, koření. Zeleninu a listy pampelišky nakrájíme, přidáme asi 2 lžíce olivového oleje, sůl a koření (např. bazalku, dobromysl, pertželku).
Salát s jogurtem: 2-3 šálky mladých listů pampelišky, 1 bílý jogurt, 2 lžíce nadrobno nasekané pažitky. Pampeliškový med: Asi 400 květních úborů pampelišky, 2 kila cukru, 2 citrony, voda. Květy vložíme do většího hrnce, přidáme citróny nakrájené na kolečka. Zalijeme vodou a vaříme asi 30 minut. Odstavíme a necháme odležet přes noc. Druhý den směs přecedíme přes plátno. Do získané pampeliškové šťávy přidáme cukr a za častého míchání směs vaříme 1,5 hodiny, než med začne houstnout. Hotový med nalijeme do čistých sklenic a uzavřeme víčkem. Pozor! Starší listy jsou hořké, sbíráme proto nejlépe jen mladé, co nejmenší listy. ( http://slunecnyzivot.cz/2013/05/jedle-rostliny-podrobny-prehled )
Pivo ze smetanky lékařské: 50 g sušené smetanky lékařské, 50 g sušené kopřivy, 25 g celíku zlatobýlu, 3 l vody. Byliny povařte asi patnáct minut. Přeceďte, přidejte 1 kg krystalového cukru a dvě polévkové lžíce mletého zázvoru. Nechte zchladnout a dolejte vodu tak, aby směs měla objem 7,5 l. Přidejte 15 g kvasnic, řádně zamíchejte a nechte dvacet čtyři hodiny odstát. Odstraňte naplavené nečistoty a stočte do lahví. Nápoj lze použít během dvou až tří dnů. (BROOKE, Elisabeth. Léčivé rostliny a planety. Ostrava: OLDAG, 1996. ISBN 80-85954-19-2.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama