10 důvodů, proč milovat sám sebe...

23. října 2015 v 18:31 |  Šuplík s názvem nyní a pak
Nevím, jak jsou na tom ostatní, ale já se setkávám poměrně často s lidmi, na kterých jde znát, že sami sebe vlastně nemají příliš rádi, nenaučili se sami sebe respektovat a milovat. Žádný z nich netuší, o co přichází, dokud se to nenaučí. Tady je mých 10 důvodů, proč by se to KAŽDÝ měl naučit:

1. Když se bezpodmínečně nemilujeme sami, kdo jiný? Už odmala nás učili, ať jsme ostatním dobrým příkladem a že jak se chováme my k ostatním, budou se chovat i oni k nám. S druhou částí nemohu úplně souhlasit, mělo by tam být zmíněno, že ostatní se k nám budou chovat tak, jak se k sobě chováme i my sami. Ukažme jim, že je zřejmě v pořádku, když si stále něco vyčítáme, a budou to dělat také.


2. S láskou přichází pozitivita. S pozitivitou dobrá nálada. S dobrou náladou se nám žádné problémy nezdají neřešitelné a náš svět o mnoho zesvětlá.
3. Lidé mají rádi společnost pozitivních jedinců. Souvislost s bodem 1, pokud od nás neokoukají přístup k naší osobě, stejně si nás pravděpodobně zamilují kvůli našemu přístupu k životu jako takovému.
4. Náš vlastní přístup k nám samotným se odráží na fyzickém stavu našeho těla. Je spousta mladých dívek (nejen), které se do zrcadla dívají s nenávistí, protože v něm nevidí superštíhlou postavu modelky 21. století, následkem bývají často nesmyslné diety, týrání těla, což paradoxně vede ke zhoršení stavu, případně se to projeví v podobě nemoci, depresí z pomalého postupu, což vede v mnohých případech k přejídání se, následnému nabírání na váze a oddalování se svému ideálu a vše se opakuje a zhoršuje. Mějme se rádi, mějme rádi své tělo a podle toho bude vypadat a už nebudeme mít důvod s ním nebýt spokojeni :)
5. Mít rád sebe znamená mít rád svůj život. Mít rád svůj život znamená mimo jiné chtít si jej užít a podle toho se chovat. Kdo by si nechtěl život užít?
6. Když máme pozitivní vztah sami se sebou, snadněji navazujeme pozitivní vztahy se svým okolím, nastavení myšlení se totiž ve vztazích silně odráží, jedná se o energii!
7. Teprve ve chvíli, kdy se přestaneme odsuzovat a trápit, získáme schopnost objektivní sebereflexe, která vede k objevení spousty nádherných vlastností, které jsme dříve v zarputilém nerespektování se přehlíželi.
8. Život není jen o radostných chvílích plné pozitivních skutečností, občas je to pořádný hrnec pelyňkového odvaru. V těch nejtěžších chvílích je přirozené, že u sebe chceme, ba přímo potřebujeme někoho, kdo nás podrží a ujistí, že nehledě na to, jakou jsme udělali chybu, je tu pro nás, protože nás má rád takové, jaké jsme, a při nás stojí, když se potřebujeme opřít. Buďme sami sobě takovou oporou a budeme se mít o koho opřít i tehdy, kdy všichni ostatní odejdou.
9. Nikdo jiný nás nezná tak dobře, jako my sami, nikdo jiný tedy nemůže za všech okolností vědět, co by nám v dané chvíli udělalo radost. Člověk, který miluje sám sebe, umí sám sebe také náležitě hýčkat a udělat si tak život ještě krásnější.
10. Proč nemilovat tak úžasnou osobu, jakou jsme?

Ať už jsi kdokoliv, doufám, že po přečtení tohoto článku zamíříš k zrcadlu a podíváš se do něj s úsměvem, protože ta skvělá osoba, co se skrývá za tváří, na kterou pohlížíš, si ten úsměv a lásku bezesporu zaslouží :)

S láskou
Lenka :*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 23. října 2015 v 18:55 | Reagovat

Na narcismu nevidím nic pozitivního. Stejně má hranice každý někde jinde... A ve světě, kdy jsme přelidnění, máme problém sehnat práci, třetí světová klepe na dveře, migranti nám beze studu zabírají životní místo a planeta dýchá z posledního, musím napřed vymyslet, jak jsou existenci přežiju, jak se budu stavět světovým problémům a jak si zajistím aspoň ty nejdůležitější biologické potřeby. A až pak můžu začít myslet na to, jak se mám milovat a soustředit na sebe, nebo si hledat partnera.

2 Lenka Zbořilová Lenka Zbořilová | 24. října 2015 v 13:34 | Reagovat

[1]:
Tohle ale není článek o narcismu ;) narcismus a sebeláska jsou dvě naprosto odlišné, ač související věci. Stejně tak nemá tento článek nabádat k sobectví apod. A také tu nebyla řeč o hledání partnera, správný vztah k sobě samotnému Vám může pomoci i při výběru práce, o které se zmiňujete Vy :) Samozřejmě je na každém, na co se bude soustředit ve svém životě, Vy se možná zabýváte tím, jak ovlivnit globální problémy, já se věnuji světu kolem sebe, na který mám bezprostřední vliv. Začínám u sebe a svých blízkých, začínám tam, kde mám vliv na změnu, která se může šířit dál. Nevím o nikom, kdo by změnil svět k lepšímu díky pesimismu. Můj názor ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama